Kodowanie Na Dywanie wiek_4-7_lat

kodowanie na dywanie leongaja

Kodowanie Na Dywanie z WinKids

Propozycja zajęć w Winkids dla dzieci w wieku 4-7 lat.
Innowacyjny, intuicyjny sposób programowania, niewymagający dostępu do sprzętu komputerowego. Zajęcia rozwijają logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, umiejetność pracy zadaniowej, wspierają naukę czytania i pisania, stawiają wyzwania, dzięki którym dzieci uczą się szukać rozwiązań.

Podczas zajęć z najmłodszymi wykorzystujemy specjalnie opracowaną matę i krążki do kodowania, specjalny system kart oraz roboty GeniBot. Przygodę z kodowaniem rozpoczynamy na macie. Poprzez różnego rodzaju zabawy dydaktyczne rozwijające uniwersalne kompetencje takie jak logiczne i uporządkowane myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, umiejętność pracy zespołowej, wprowadzamy uczestników w świat kodowania. Następnym etapem "kodowania na dywanie" są specjalne karty do kodowania. Ułożony przy ich pomocy program pozwala wprowadzić robota GeniBot w ruch i sprawić, żeby wykonywał wybraną sekwencję poleceń. Dzięki temu dziecko ma możliwość poznania podstawowych konstrukcji programistycznych. Uczy się poprzez zabawę jak stosować pętlę, warunki, czy funkcje. Ponadto, zabawa z robotem to również rozwijanie kompetencji językowych, matematycznych, cyfrowych, artystycznych …

Karty do edukacji matematycznej pozwalają na doświadczanie matematyki, ułatwiają uczenie jej w sposób czynnościowy, sprawiają, że każde dziecko patrzy na wykonywanie działań matematycznych jak na świetną zabawę, a nauka dodawania i odejmowania przestaje już być przykrym obowiązkiem. Dobór odpowiednich kolorów, instrumentów umożliwia tworzenie melodii z sekwencji dźwięków, rysowanie tras, po których przemieszczać się będzie robot. Praca z Genibotem, to nie tylko nauka programowania powiązana z przedmiotami ścisłymi, to również rozwijanie wrażliwości artystycznej, poczucia estetyki, wspieranie nauki czytania oraz pisania. Tak naprawdę podczas zajęć z najmłodszymi, jedynym ograniczeniem pracy z robotem i kodowania bez wykorzystania komputera jest wyobraźnia prowadzącego, a tej na pewno nam nie brakuje.

To wszystko, czyli praca z matą, kartami do kodowania i GeniBot’em jest świetnym, płynnym przygotowaniem do nauki programowania w aplikacjach do programowania takich jak Scratch Junior czy Scratch 3.0 To zupełnie nowe możliwości i kolejny etap w nauce programowania. Scratch to wizualny język, zaprojektowany przez Mitchela Resnicka stworzony do nauczania dzieci i młodzieży programowania – więcej o zajęciach w zakładce ScratchStudio

Jeśli chcecie się przekonać, czy Wasze dziecko zainteresuje się tematyką programowania – zapraszamy na pokazowe zajęcia „Kodowanie Na Dywanie”. Takie zajęcia będą świetnym sposobem na wejście w świat kodowania, a udział w nich pozwoli lepiej zrozumieć wyzwania edukacyjne, z którymi mierzą się dzieci podczas naszych warsztatów. Dopiero po lekcji pokazowej zdecydujecie czy będzieci uczęszczać dalej na zajęcia 🙂.

Dla kogo są zajęcia?
Nasze zajęcia "Kodowanie Na Dywanie" kierujemy do dzieci od 4-7 roku życia, które chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem i rozwijać kreatywne myślenie.

Gdzie i kiedy odbywają się zajęcia?
Zajęcia odbywają się w sali, która na stałe została przygotowana specjalnie na te zajęcia. Nasze "Multimedialne Laboratorium" znajduje się na poddaszu w wyremontowanym budynku przy ulicy Jachtowej 9 w Świnoujściu (Basen Północny). Na potrzeby zajęć posiadamy bezpieczną salę multimedialną, gdzie każdy uczestnik ma swoje stanowisko do pracy. Sala wyposażona jest również w toaletę wyłącznie do użytku uczestników zajęć.

WAŻNE
Z uwagi na panującą pandemię, nasza sala multimedialna jest stale dezynfekowana poprzez zastosowanie lampy UV-C, która może być bezpiecznie używana podczas obecności osób.

ZAPISY:
W celu zapisania się na lekcje pokazowe, prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub poprzez facbooka. Zajęcia pokazowe odbywają się po uzbieraniu odpowiedniej ilości.
tel. 603 997 333
info@winkids.pl

CENA:
440 zł - 10 zajęć (możliwość płatności w II ratach)


PONADTO:
Scratch Studio wiek_6+
LEGO WeDo 2.0 wiek_5-11 lat
LEGO Mindstorms wiek_10+
Edukacja 3D wiek_7+

foto 15 foto 16 foto 10 foto 1
foto 13 foto 14 foto 2 foto 9