LEGO WeDo 2.0 wiek_5-9 lat

LEGO WeDo 2.0

Warsztaty LEGO WeDo z WinKids w Świnoujściu.

Szukacie rozwijających warsztatów dla dziecka?
Chcecie sprawić swojemu dziecku frajdę i połączyć zabawę z nauką?
Zapraszamy na nowy cykl warsztatów z WinKids, gdzie jednym z elementów zajęć jest konstruowanie z klocków LEGO WeDo 2.0.

LEGO WeDo - co to takiego?
Zestaw klocków WeDo 2.0 uwzględnia najnowsze standardy naukowe, a jego celem jest pobudzić ciekawość uczniów i rozwinąć ich znajomość przedmiotów ścisłych. Zapakowany jest w pojemnik do przechowywania, w którym znajdują się tacki do sortowania, etykiety, Smarthub, średni motor, czujnik ruchu, czujnik przechyłu i elementy konstrukcyjne. Dołączone oprogramowanie na komputery i tablety zapewnia łatwe środowisko programowania oraz zawiera program nauczania WeDo 2.0 obejmujący nauki przyrodnicze, fizykę, naukę o Ziemi i kosmosie oraz inżynierię.

Jak wyglądają zajęcia?
W czasie zajęć, przekazujemy wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin naukowych. Korzystamy ze specjalnej platformy edukacyjnej firmy RoboCAMP, co pozwala nam korzystać z 15 lat doświadczenia profesjonalistów oraz w łatwy i przyjazny sposób przekazać wiedzę z robotyki oraz programowania, która z całą pewnością w życiu dorosłym daje szansę uczniom na uzyskanie kompetencji ważnych na rynku pracy. Każdy uczestnik zajęć do swojej dyspozycji ma jeden zestaw klocków LEGO WeDo 2.0 oraz sprzęt (tablet, komputer) do programowania zbudowanego przez siebie modelu. Podczas zajęć według zasady "4Z"  zobacz, zbuduj, zbadaj, zaprogramuj - poznajemy budowany przedmiot, budujemy i badamy jego działanie, a w rezultacie programujemy i wprawiamy w ruch.

Dla kogo są zajęcia?
W zajęciach LEGO WeDo mogą uczestniczyć dzieci od 5 roku życia. Każde dziecko traktujemy indywidualnie i dopasowujemy wielkość i stopień trudności projektu do możliwości dziecka. Każde dziecko ma osobne stanowisko pracy, na które składa się zestaw klocków LEGO oraz komputer bądź tablet. Na koniec każdych warsztatów organizujemy zawody lub wspólne misje. Górną granicę wieku ciężko określić :), ponieważ zabawa zestawami WeDo to również świetna rozrywka dla dorosłych. Zalecamy jednak 9 rok życia. Oczywiście dla starszych uczestników, czyli tych powyżej 8 roku życia - jesteśmy w trakcie przygotowywania zajęć, podczas których będziemy wykorzystywać bardziej zaawansowane zestawy LEGO Mindstorms - więcej o zajęciach >>>

Gdzie i kiedy odbywają się zajęcia?
Zajęcia odbywają się w sali, która na stałe została przygotowana specjalnie na te zajęcia. Nasze "Multimedialne Laboratorium" znajduje się na poddaszu w wyremontowanym budynku przy ulicy Jachtowej 9 w Świnoujściu (Basen Północny). Na potrzeby zajęć posiadamy bezpieczną salę multimedialną, gdzie każdy uczestnik ma swoje stanowisko do pracy. Sala wyposażona jest również w toaletę wyłącznie do użytku uczestników zajęć.

Aktualnie zajęcia odbywają się w soboty w godzinach 9.00 - 16.00 z podziałem na grupy wiekowe.

CENA:
440 zł - 10 zajęć (możliwość płatności w II ratach)

Zapisy
tel. 603 997 333
info@winkids.pl

we1 we5
we3 we4