Edukacja 3D wiek_7+

Edukacja 3D

Projektowanie 3D / druk 3D / skanowanie 3D dla dzieci z WinKids w Świnoujściu.

Kolejna propozycja innowacyjnych zajęć pozalekcyjnych dla dzieci od 7 roku życia jaką przygotowaliśmy w ramach warsztatów Mały Inżynier. Edukacja 3D to nowy wymiar nauki, która rozwija wyobraźnię przestrzenną oraz kreatywność. W praktyczny sposób pokażemy i nauczymy nowej technologii, odkrywając fantastyczny świat modelowania, skanowania i drukowania 3D. Zajęcia obejmują trzy bloki tematyczne: projektowanie 3D, skanowanie 3D i drukowanie 3D. 

Drukowanie 3D, modelowanie 3D, skanowanie 3D - co to takiego?
Śmiało można powiedzieć, że na naszych oczach rozgrywa się kolejna rewolucja przemysłowa. Dopiero się rozwija i zaczyna funkcjonować w naszym życiu - dlatego to czas, żeby się nią zainteresować jeśli jeszcze tego nie zrobiliście.
Dlaczego?
Dlatego, że jeszcze tak całkiem niedawno nikt nie uwierzyłby, że małe pudełko z kolorowym wyświetlaczem zastąpi nam aparat fotograficzny, kamerę, telefon, komputer ... i że będzie można za jego pomocą pisać listy i prowadzić rozmowy video z całym światem - taki StarTrek :).

Jak wyglądają zajęcia?
Podczas warsztatów dowiadujemy się na czym polega druk 3D i uczymy projektować różne przedmioty. Już od pierwszych zajęć wprowadzamy w świat 3D za pomocą specjalnych długopisów. Następnie uczymy się wykonywać skany 3D, a na oprogramowaniu edukacyjnym TinkerCAD lub Fusion360 uczymy modelowania przestrzennego. Skanowane, zaprojektowane modele przez uczestników drukujemy w naszym Multimedialnym Laboratorium na jednej z 3 drukarek 3D i w zależności od tematyki, wykorzystujemy podczas warsztatów LEGO czy GRAVITRAX lub są zabierane do domu przez uczestnika.
Zajęcia odbywają się w małych grupach, gdzie każdy uczestnik ma do swoje dyspozycji komputer.

Dla kogo są zajęcia?
Na zajęcia zapraszamy dzieci od 7 do 12 roku życia, które chcą zapoznać się z drukiem, modelowaniem i skanowaniem 3D.

Gdzie i kiedy odbywają się zajęcia?
Zajęcia odbywają się w sali, która na stałe została przygotowana specjalnie na te zajęcia. Nasze "Multimedialne Laboratorium" znajduje się na poddaszu w wyremontowanym budynku przy ulicy Jachtowej 9 w Świnoujściu (Basen Północny). Na potrzeby zajęć posiadamy bezpieczną salę multimedialną, gdzie każdy uczestnik ma swoje stanowisko do pracy. Sala wyposażona jest również w toaletę wyłącznie do użytku uczestników zajęć.

CENA:
440 zł - 10 zajęć (możliwość płatności w II ratach)

Zapisy
tel. 603 997 333
info@winkids.pl

 

3d 1 3d 2 3d 3
3d 7 3d 8 3d 6